İstanbul’da farklı alanlarda, birbirinden ayrıcalıklı ve cazip ödeme seçenekleri ile satılık ve kiralık emlak projeleri yatırımcılara sunuluyor.

İstanbul’da farklı alanlarda, birbirinden değişik ve avantajlı ödeme fırsatları ile satılık ve kiralık emlak projeleri yatırımcılara sunulur. bazen emlak projeleri kiralık emlak statüsüne sahip. Böylesi emlak projelerinden emlak edinenler, plan lokasyonu kent merkezi dışında olsa da, bilhassa öğrenci kesimi sebebi ile ulaşılabilir fiyat politikası nedeniyle, kiralık emlak arayışında olanlara cazip bir çözüm sunuyor. Ulaşımı uzak olsa da özellikle, üniversite öğrencileri düşük fiyatlı kiralık emlak tercih ediyor. tıpkı koşullarda her gün işe gitmeye çalışan ve birkaç toplu taşıma aracı değiştiren biraylar ise, kentin daha merkezide yer piyasa ve daha az konfor sunan kiralık yahut satılık emlak tercih ediyor.
Bu yönde emlak edinme düşüncesi yanında, kısa sürede satılık yahut kiralık emlak yatırımından kar etmeyi ya da düzenli bir akar sağlamayı planlayanlara mühim avantajlar sağlıyor. Böylece, satın alma yöntemiyle edinilen emlak, bir taraftan pratik olarak ödenebilecek taksitlerle ödeme planı dahilinde ödenirken, başka yandan kiralık emlak statüsü ile emlak satın alan insana cüzi de olsa, taksit ödemelerinde katkı sağlayacak bir akar sağlamış olur. Emlak sanayinin büyük kentlerde, barınmanın ötesinde yaşamak için hayata geçirdiği emlak projeleri gerek satılık ve gerekse kiralık emlak konseptinde ayrılsa da, kiralık yahut satılık daire almayı düşünenlere oldukça zengin sosyal donatılar ile güzel planlanmış peyzaj düzenlemeleri sunuyor.
Daha önce ifade ettiğimiz bu gibi, kiralık ve satılık emlak ediniminde bütçe ve kişisel keyif, ilk ve mühim adımı oluşturmaktadır. Bütçenizi ayarlayıp, nasıl bir emlak içerisinde yaşamak istediğinize karar verdikten sonra sıra, hangi kent ve kentin hangi bölgesinden emlak edinmek istediğinize geliyor. Bu kez de, şahsi yaşam biçimi ve yaşam standartları devreye girerek nerede nasıl bir satılık emlak edineceğinizi ortaya koyuyor. şehir merkezide çok bir tempo ile çalışan bir birey, emlak satın alırken yolda geçireceği zamanı asgariye çeken ve en az ulaşım vesayeti ile ulaşabileceği bir projeden emlak satın alma alternatifini seçecektir. aynı koşullara sahip ve kişisel işininde çalışan aynı zamanda hususi vasıtası olan aynı birey ise, şehir merkezinde yer almayan ancak daha rahat bir ev hayatı vaad eden emlak projesinden emlak edinmeyi düşünecektir.